
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 40 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper |
| Current Rating | 500 mA |
| Orientation | Right Angle |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Color | Black |
| Gender | Receptacle |
| Number of Contacts | 19 |
| Connector Type | HDMI |
| Number of Positions | 19 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Ports | 1 |
| Circuit Application | Signal |
| Housing Color | Black |
| Stackable | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
Stock: 5231
Distributors
pcbx
Unit Price$2.47844
Ext.Price$2.47844
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.47844 | $2.47844 |
| 10 | $2.29036 | $22.90360 |
| 25 | $2.15870 | $53.96750 |
| 50 | $2.09629 | $104.81450 |
| 100 | $1.88341 | $188.34100 |
| 300 | $1.70815 | $512.44500 |
| 500 | $1.69618 | $848.09000 |
